Azərbaycan Respublikası Kontakt Karate Federasiyasında yeni təyinat baş tutub. Federasiyanın İdarə Heyətinin qərarına əsasən, Təbriz Bəğəliyev Jissenkay karate idman növü üzrə yeniyetmələr və gənclər arasında Baş məşqçi vəzifəsinə təyin olunub.
Rəsmi sənəddə onun bu sahədəki peşəkarlığı, təcrübəsi və gənclərin idman sahəsində inkişafına verdiyi töhfə yüksək qiymətləndirilib. Qeyd olunur ki, onun bilik və bacarıqları istedadlı idmançıların yetişdirilməsində və komandanın müxtəlif səviyyəli yarışlarda yüksək nəticələr qazanmasında əhəmiyyətli rol oynayacaq.
Yeni vəzifəsi çərçivəsində Təbriz Bəğəliyev, idmançıların yaş və hazırlıq səviyyəsinə uyğun təlim proqramlarının hazırlanması və həyata keçirilməsi, təlim-məşq toplanışlarının təşkili, yarışlara hazırlıq işlərinin aparılması və idmançıların valideynləri ilə düzgün əlaqələrin qurulması sahəsində fəaliyyət göstərəcək. Eyni zamanda, o, idman etikasına və ədalətli prinsiplərə sadiq qalmaqla bu sahədə nümunəvi fəaliyyət nümayiş etdirməlidir.
Qeyd edək ki, Təbriz Bəğəliyev Dövlət Gömrük Komitəsinin əməkdaşıdır. O, Kontakt Karate üzrə Avropa çempionu olmaqla yanaşı, Azərbaycan Respublikasının İdman ustası adını da daşıyır. Federasiya rəhbərliyi bu təyinatın Jissenkay karate idman növünün inkişafına mühüm töhfə verəcəyinə inanır.

A new appointment has been made within the Contact Karate Federation of the Republic of Azerbaijan. By decision of the Federation’s Board of Directors, Tabriz Begaliyev has been appointed Head Coach for Jissenkay Karate in the youth and junior divisions.
The official statement highly commends his professionalism, experience, and contributions to the development of youth sports. It is noted that his knowledge and skills will play a significant role in training talented athletes and achieving high results for the team in competitions at various levels.
In his new role, Tabriz Begaliyev will be responsible for developing and implementing effective training programs tailored to the age and skill level of the athletes, organizing training camps, preparing athletes for competitions, and establishing proper communication with the parents of young athletes. He is also expected to uphold the principles of sports ethics and fairness.
It should be noted that Tabriz Begaliyev is an employee of the State Customs Committee. He is a European Champion in Contact Karate and holds the title of Master of Sport of the Republic of Azerbaijan. The Federation’s leadership believes that this appointment will make a significant contribution to the development of Jissenkay Karate in the country.